Artykuły i komentarze

Trampki na giełdzie - najlepsza inwestycja w młodzież

Trampki na giełdzie to bardzo potrzeba i profesjonalnie przygotowana przez Izabelę Kozakiewicz i jej Zespół inicjatywa edukacyjna skupiająca się na obszarze finansów i inwestycji, dedykowana dla dzieci i młodzieży.

W dniu 5 grudnia 2024 roku, z okazji mikołajek dzieci i nastolatkowie wzięli udział w kolejnej edycji Trampki na Giełdzie. Tym razem jednym z zadań było przygotowanie wydania strony Bankier.pl. Jak mógłby wyglądać Bankier.pl gdyby tworzyły go dzieci i nastolatki?

W trakcie grudniowej edycji Trampków pracowaliśmy z młodzieżą nad tym, jakie są źródła przychodów, jak należy kontrolować swoje wydatki oraz jak ważne jest ustalanie celów i horyzontów czasowych dla inwestycji. Zastanawialiśmy się również nad sposobami oszczędzania pieniędzy, wskazując na dobre praktyki w tym zakresie. Staraliśmy się także prostym językiem mówić o inflacji, ryzyku w inwestowaniu, stosunku zysku do ryzyka, dywersyfikacji oraz procencie składanym.

W trakcie warsztatów staraliśmy się również przygotować listę możliwych form inwestycji oraz omówić ryzyka związane z nimi. Nie sposób dzisiaj nie wspomnieć o cyber bezpieczeństwie oraz technologii w finansach, zatem i te obszary były przedmiotem naszych grudniowych warsztatów.

W trakcie ostatnich Trampków pracowaliśmy w mocnym składzie pracowaliśmy z młodzieżą:

Więcej informacji o akcji Trampki na Gioełdzie znajdzicie TUTAJ.

Zachęcam także do śledzenia profilu Trampków na LinkedIn.

A tak wyglądały grudniowe "Trampki"